Soki Owocowe Tłoczone

 

Dziś wywiad z producentem tłoczonych soków owocowo warzywnych Pawłowski.

Gospodarstwo i sad o którym mowa należy do Pana Marcina Pawłowskiego, jest to gospodarstwo które korzeniami sięga kilka pokoleń wstecz, znajduje się w Łososinie Dolnej na terenie Małoposki. Aktualnie liczy 10 ha i większość stanowi sad owocowy.

 jablka-2

Tłocznia soków Państwa Pawłowskich produkuje naturalne soki owocowo warzywne, bez dodatku cukru, czy innych substancji słodzących. Bez dodatku barwników, konserwantów oraz wody. Ale co najważniejsze, są to czyste, świeżo tłoczone soki, nie uzyskane z „koncentratu 100%”.  Ponadto producent zapewnia, że do produkcji soków nie używa się owoców zgniłych, porażonych przez szkodniki, czy choroby, a nawet takich które miały kontakt z ziemią, by całkowicie wykluczyć kontakt z bakteriami.

Większość surowców pochodzi z gospodarstwa Państwa Pawłowskich, jeśli to konieczne dokupują z innych gospodarstw, jednak takich, których politykę produkcji znają bardzo dobrze, podkreślił Pan Marcin.

Gospodarstwo Państwa Pawłowskich nie posiada statusu ekologicznego, gdyż jak mówi Pan Marcin „to tylko papier”. Pracują nad tym, aby soki miały najwyższą jakość przez bardzo dokładną selekcję surowców z których wykonany jest produkt końcowy. Stosują środki przeznaczone do zdrowej żywności dozwolone w praktyce IPO, a także takie, które są dopuszczone w Unii Europejskiej, a zabronione w Polsce w gospodarstwach EKO.

sad-2

Sok można nabyć w sklepach wymienionych na stronie, a także bezpośrednio u producenta, na przykład na Targu Pietruszkowym organizowanym w sezonie letnim w Krakowie. Producenta tych wybornych soków możemy spotkać również w M1 w Krakowie, raz w miesiącu na ryneczku EKO.

Aktualnie soki dostępne są opakowaniach 5 litrowych oraz butelkach o pojemności 0,33 litra.

Cena bezpośrednio u producenta – 25 zł za 5 litrowy karton, butelka 0,75 l za 7 zł oraz 3,5 zł za butelkę 0,33 litra (stan na lato 2014)

sad

Dlaczego zdecydowałam się na wywiad z Panem Marcinem? Na tegorocznym zjeździe kooperatyw zakupiłam kilka sztuk soków, tak na próbę. Po pierwszym o smaku mojego ukochanego selera przepadłam. Soki Państwa Pawłowskich podczas picia pieszczą podniebienie, biją naturalnością i wybitnie wyrazistym smakiem surowca. Być może „mało jeszcze widziałam” ale na razie z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że soki Państwa Pawłowskich to najlepsze jakie dotychczas piłam. Polecam je Wam z czystym sumieniem

Pełną ofertę soków Państwa Pawłowskich możecie poznać na stronie: http://www.sokipawlowski.pl/

  • Grzegorz Sienkiewicz

    Dla osób, które nie mają czasu pojawić się w sobotę na Pietruszkach zapraszam do sklepu koło Hali Targowej „Skład Soków” – Pawłowscy jak najbardziej są w pełnej gamie smaków:)

    • AfterKorpo

      Panie Grzegorzu, dziękujemy za informację, proszę podać dokładny adres.