Parówka Tymiankowa Dla Cery Tłustej i Mieszanej

t11

Dla mięsożerców mam złą wiadomość, nie będzie to przepis na mięsnego jeża o tymiankowym aromacie. Mowa będzie o parówce kosmetycznej. Ale po kolei, dlaczego tymianek?

Tymianek jest ziołem, które ma szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni.  Najważniejszy obszar działania tymianku to jama ustna i układ oddechowy. Ma silnie działanie wykrztuśne i łagodzące. Jednak równie często możemy spotkać go w kosmetykach ziołowych przeznaczonych do włosów przetłuszczających się i cery tłustej z problemami. Głównym składnikiem tymianku jest tymol, poza tym zawiera witaminę A, witaminy z grupy B, witaminę C, oraz minerały: potas, wapń, magnez, żelazo czy cynk.   Przy takim składzie i właściwościach nie mogłam się oprzeć, by nie „potraktować” swojej cery tym cennym ziołem. W planach jest płukanka do włosów przetłuszczających się.

ttt

W jaki sposób wykorzystałam niezwykle cenne właściwości tego zioła?

Wrzuciłam garść tymianku do garnka I zalałam litrem wody, następnie doprowadziłam wodę do wrzenia, po czym przelałam do dosyć szerokiej, a płaskiej miski, pochyliłam się twarzą w stronę pary i przykryłam dosyć szczelnie ręcznikiem. Parówkę wykonujemy ok 7-10 min, nie dłużej. Taka parówka jest również świetną inhalacją podczas przeziębienia. Po parówce możemy nałożyć maskę z glinki zielonej co pozwoli nam zamknąć pory. Jest ona doskonała dla cery tłustej, mieszanej, z niedoskonałościami.

 

 

 

źródła zdjęć:

magazyn-kuchnia.pl/

www.oldhampl.info/