Metaloterapia, Czyli Niedobory Miedzi Uzupełnij Biżuterią

Złociste, połyskujące w słońcu, cudownie odbijające światło. Miedziane garnki i naczynia. Dawniej gościły w kuchniach, teraz wyparte przez stal nierdzewną, plastik czy aluminium. Okazuje się, że wybór miedzi na wyrób naczyń nie był przypadkowy. Nie wiem skąd ludzie wiedzieli dawniej o takich rzeczach bez „amerykańskich naukowców”, czy żyli bliżej matki ziemi i ich decyzje były bardziej intuicyjne, czy jest inny, bardziej przyziemny powód o którym nie mam pojęcia? :-) W każdym razie wracając do naszych naczyń, ludzie dawniej użytkując miedziane naczynia wiedzieli, że używając ich mają wpływ na swoje zdrowie. Woda przechowywana w miedzianych naczyniach nie psuje się, co więcej, okazuje się, że nawet się oczyszcza. Ponadto z czasem jony miedzi przenikają do wody, a miedź jest pierwiastkiem, którego potrzebujemy.

miedź

Jak dostarczyć sobie miedź inną metodą niż dieta?

W dzisiejszych czasach zazwyczaj mamy niedobory miedzi, brakuje jej w wyjałowionej glebie, a co za tym idzie w pożywieniu. Można zaopatrzyć się w piękny zestaw miedzianych naczyń, ten kosztuje jednak fortunę. Poza tym, przy zakupie należy dopytać, czy wnętrze również jest wykonane z miedzi, gdyż zdarza się, że pokryte jest ono innym metalem, wówczas zakup takich naczyń będzie służyło tylko i wyłącznie celom estetycznym, czy użytkowym. Można na pchlim targu zakupić jakieś naczynie i przechowywać w nim wodę, jeśli warunki lokalowe nam na to pozwalają, ważne, by woda poleżała w nim przez kilka godzin.

Dostarczanie miedzi przez biżuterię?

Miedź można dostarczyć organizmowi nie tylko drogą pokarmowa, wchłania się również poprzez skórę. Dobrym rozwiązaniem jest zakup miedzianej biżuterii, ja zdecydowałam się na taką opcję. Miedzi przypisuje się ograniczenie wpływu niekorzystnego promieniowania elektromagnetycznego, które atakuje nas zewsząd. Posiada ona zdolność przyspieszania leczenia ciała oraz właściwości antybakteryjne. Noszenie miedzianej bransoletki wspiera leczenie dolegliwości oczu, układu moczowego, reumatyzmu, artretyzmu. Zalecane jest również noszenie przy problemach z nerwami. Zaleca jej noszenie przez osoby po 30 roku życia. Kontakt z miedzią dzieci chorych na anemię, czy zapalenie ucha przez 10 dni wspiera leczenie. Ponoć wspiera również walkę z trądzikiem. Miedzi przypisuje się również właściwości przeciwbólowe, warto nosić ją w pobliżu miejsc, które dotyka ból taki jak bóle głowy, bóle menstruacyjne, czy kręgosłupa.

W Chinach uważa się, że miedź wpływa pozytywnie na energię chi i jej przepływ w naszym organizmie. Obecność miedzi działa oczyszczająco na energię, a co za tym idzie na cały organizm.

Istnieje nawet przysłowie, które mówi: ”Kto miedź przy sobie nosi ten o zdrowie nie prosi”.

Gdy bransoletka zabarwia się na zielono podczas użytkowania oznacza to, że kwasy w naszym pocie reagują z miedzią i przenika ona do naszego ciała, gdzie wpływa na niektóre bakterie. Użytkownicy miedzianych bransoletek twierdzą, że biżuteria mocniej barwiła skórę, gdy Ci byli chorzy.

Szukając informacji na temat miedzianej biżuterii i jej właściwości natknęłam się na lakoniczny artykuł o braku skuteczności miedzi. Ja wiem, że czytając mojego bloga też możecie powiedzieć, że to bujdy na kiju, a często poparcia w rzetenych, aktualnych badaniach naukowych brak, a jedynie informacja, że dawniej… jednak bądźmy czujni co do informacji, które przekazuje internet, czyli używajmy mózgu. Nikomu nie obiecuję, że nosząc miedzianą bransoletkę wyleczy wszystkie bolączki, ale ile znacie osób, które z problemami skórnymi borykają się nadal pomimo stosowania farmaceutyków, ile ludzi łyka na stałe leki tuszując jedynie objawy choroby. Ponoć bransoletka wspomaga walkę z trądzikiem, również ponoć reklamowany w telewizji lek na odkwaszanie organizmu rzeczywiście go odkwasza (czyli nadal mogę żreć bez opamiętania i brać lek, tak sugeruje reklama).

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego jak powstają i wkraczają na rynek leki proponuję lekturę książki „Skutek uboczny śmierć”. Dowiecie się na przykład, że jeden z leków na odchudzanie powstał przy okazji produkcji leku na zaburzenia psychiczne, a utrata wagi była efektem ubocznym. Nie łudźcie się, producenci leków nie tworzą ich dla naszego dobra, a dla zysku. I choć sama w sytuacji koniecznej sięgam po lek przeciwbólowy, czy antybiotyk, mam świadomość jakie konsekwencje zdrowotne mogę ponieść. Leki zawsze mają mniejsze, bądź większe efekty uboczne, medycyna naturalna stosowana umiejętnie-rzadko. Nie oczekujcie jednak, że znajdziecie trylion badań naukowych na temat właściwości zdrowotnych miedzi, z takich wyników badań nikt nie będzie miał zysków, więc nawet jeśli zostaną przeprowadzone, na pewno nie zostaną ujawnione. I to nie jest teoria spiskowa, to jest rzeczywistość. Więc jeśli mamy do wyboru, albo leczyć się naturalnymi, łatwo dostępnymi i tanimi środkami, albo inwestować w gigantyczne zyski firm farmaceutycznych zastanówmy się dwa razy. W jednym z komentarzy pod artykułem o zaletach miedzi spotkałam się z opinią, że lecznicze właściwości miedzi to bujdy na kiju, a komentarze o pozytywnych skutkach piszą wynajęci przez sprzedawców ludzie. Serio myślicie, że sprzedawcę, który sprzedaje miedziane produkty po 20-30 zł stać na zatrudnianie takich ludzi? Natomiast sztuczne komentarze firm, aż śmierdzą pod niektórymi artykułami, serio, to się da zauważyć, zero wyczucia. O zaletach miedzi wiedzieli mnisi buddyjscy i nasze prababki, a raczej nie konsultowali się w tych sprawach przez sms, czy skypa. Czy cudowne ozdrowienia po założeniu bransoletki to efekt placebo? Nie wiem, ale wiem, że w wielu przypadkach stosowanie leków przynosi skutki właśnie dzięki efektowi placebo, a na to są już badania.

Zachęcam Was kochani do zakupu biżuterii z miedzi. Wasze zdrowie jest w Waszych rękach!

  • Geist0

    Dzień dobry.
    Co, według Pani, oznacza, kiedy bransoletka miedziana zamiast śniedzieć, pięknie błyszczy na nadgarstku?
    Pozdrawiam,
    Ra