Co Rano Obudzi Cię Lepiej Niż Kawa?

Załóżmy, że masz za sobą nieprzespaną noc. Impreza, nauka do egzaminu, wciągająca książka, ząbkujące dziecko, cokolwiek co przerywa, bądź skraca Twój czas przeznaczony na nocny wypoczynek. Wstajesz z ciężką i obolałą głową, próbujesz pozbierać myśli i pierwsze kroki kierujesz do kuchni. Nic przecież nie postawi Cię lepiej na nogi niż kubek mocnej kawy. Czyżby? Ja mam dla Ciebie inną propozycję. Zamiast do kuchni swoje pierwsze kroki skieruj do łazienki i potraktuj swoją twarz strumieniem bardzo zimnej wody. Wzmiankę o tym znalazłam w książce o dbaniu o urodę naturalnymi metodami. Postanowiłam zmierzyć się z prysznicem o poranku, a rezultaty przekroczyły moje oczekiwania. Z pewnością korzyści wykraczają poza strefę urodową. Od razu uspokajam tych, którzy nie wyobrażają sobie polewania ciała zimną wodą, polewanie twarzy jest dużo mniejszym szokiem dla naszego organizmu i jest całkiem znośne.

z14182965Q,Metoda-leczenia-polegajaca-na-oblewaniu-zimna-woda

Co daje nam zimny prysznic twarzy?

Zabieg pobudza krążenie, jest doskonały  przy zmęczonej, bladej i zanieczyszczonej cerze, przeciwdziała zmęczeniu oczu, bólowi głowy i zębów, oraz nerwobólom w obrębie twarzy.

Efekt po takim kilkunastosekundowym prysznicu?

  • natychmiastowe przebudzenie…natychmiastowe! Kawa może się schować
  • genialny efekt napięcia skóry twarzy
  • ciężkie do wyjaśnienia uczucie euforii, zbliżone do tego po ciężkim, ale satysfakcjonującym wysiłku (czyżby endorfiny też lubiły zimną wodę? :))

Jak Wykonać prysznic twarzy?

Ułóż wokół szyi ręcznik, pochyl się nad wanną i ustaw prysznic na dośc mały strumień zimnej wody. Zacznij od prawej skroni, prowadź strumień wody do brody i lewej skroni, potem kilkakrotnie w poprzek czoła i kilka razy wzdłuż twarzy, jeszcze raz w poprzek, a potem okrążaj prysznicem całą twarz. Następnie delikatnie osusz ręcznikiem twarz i nałóż krem. Zabiegu nigdy nie stosujemy przed pójściem spać.

Jeśli kogoś zainteresował temat polecam poczytać więcej o metodach leczenia wodą Sebastiana Kneippa. Mozna wiele dowiedzieć się o leczniczym działaniu wody, które jest jednym z elementów genialnej filozofii życiowej Sebastiana Kneippa.

Zachęcam Was do wypróbowania tej metody nie tylko po nieprzespanej nocy, włączcie to do swojego codziennego, porannego rytuału. Nie wiem jak Wy, ale ja po „zarwanej” nocy przez co najmniej 30 minut pracuję jak automat. Zimny prysznic natychmiastowo włącza moją uwagę i nawet kawa smakuje inaczej…

Kto się podejmuje, łapka w gore :-)

 źródło zdjęcia:

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/51,35612,14183269.html?i=10