Czego Życzę Ci Na Dzień Kobiet?

goździki dzień kobiet

Dziś jest nasze święto. W ten dzień chciałabym życzyć Ci jednej rzeczy. Jednej jedynej, dzięki której staniesz się pełniejszą i bardziej spełnioną kobietą. Ale najpierw wstęp, żeby nie było zbyt lekko, w końcu mowa o kobietach, a my lekko nie mamy :-)

W ubiegłym tygodniu wirusy wyruszyły z atakiem na moje ciało. Czułam, że nadchodzi osłabienie organizmu, które nasilało się z każdą godziną, żeby osiągnąć kulminacyjny punkt wieczorem. Ponieważ w swoim brzuchu mam małego lokatora, wiem, że większość metod leczenia, włączając to leczenie naturalne, muszę stosować z umiarem. Jest jednak jedna rzecz, która jest pomocna w walce z chorobą, a którą każdy powinien w czasie choroby stosować bez ograniczeń – sen. Postanawiam więc wieczorem odpisać na jeszcze jednego maila, przepraszając, że nie wypełnię obietnicy, ponieważ zajmie mi to sporo czasu, a muszę wypocząć. W odpowiedzi czytam:„Jeśli Ty o siebie nie zadbasz, to małe szanse, że ktoś to zrobi”. Napisała to kobieta. Taki banał, a ile kobiet w życiu o tym pamięta?

Dlatego w dniu naszego święta życzę każdej kobiecie, żeby zadbała o siebie. Tak samo jak dba o swoją rodzinę, albo jeszcze bardziej. Życzę każdej kobiecie, żeby szanowała siebie. Żeby szanowała swoje zdrowie tak samo jak szanuje zdrowie swoich dzieci. Życzę każdej kobiecie, żeby zawsze starała się znaleźć czas dla siebie w biegu za spełnianiem potrzeb bliskich. Życzę każdej kobiecie, żeby nigdy więcej nie powiedziała, że zajmuje się „tylko domem i dziećmi” kiedy nie jest aktywna zawodowo. Życzę każdej kobiecie, żeby miała odwagę powiedzieć „kochanie, jadę na weekend za miasto z koleżankami, zajmij się proszę dziećmi, wiem, że dasz radę”.

Piszę to, ponieważ rozmawiam z kobietami i załamuję ręce, kiedy te mając problemy zdrowotne mówią, że nie mają kiedy iść do lekarza, ale najważniejsze, że dzieci zdrowe. I nie mówię tu o kobietach samotnie wychowujących dzieci. Załamuję ręce kiedy słyszę, że kobieta otworzyła biznes na macierzyńskim i tyra po nocach, bo przy dziecku przecież się nie da, ale mężowi po pracy daje czas na wytchnienie, przecież on musi odpocząć. Chwalimy się, że jesteśmy narodem, gdzie najwięcej kobiet zdecydowało się otworzyć własne biznesy, ale nikt nie wspomina o tym, że to zazwyczaj młode matki, które kosztem snu i zdrowia starają się łączyć życie zawodowe z rodzinnym. Miało być jedno życzenie, a jest wiele, ograniczę się więc do dwóch.

W Dzień Kobiet, życzę Ci więcej miłości i szacunku do siebie.

źródło zdjęcia: >>